o mnie

Cześć!

Nazywam się Agnieszka Knapik i jestem autorką Simply Slow, bloga o prostym życiu, w którym staram się, aby dominowała jakość oraz kreatywne myślenie. Jak próbuje to osiągnąć? Dostosowując i wprowadzając w życie zasady minimalizmu i slow life.

Simply Slow to dziewczyński blog, w którym dzielę się swoim zamiłowaniem do ciekawych, nietuzinkowych przedmiotów (zarówno w wystroju własnego wnętrza, jak i zawartości swojej szafy), dobrego jedzenia oraz pomysłów na organizację swojego czasu. Chciałabym przeżyć życie na własnych zasadach i choć w praktyce często okazuje się to dość trudno to jednak wierzę, że jest to możliwe.

Na co dzień mieszkam w Krakowie. Uwielbiam wszystko to, co kreatywne, dlatego fotografuję otaczającą mnie rzeczywistość, rzeczy najbliższe memu sercu, a w codzienności szukam tego, co niepowtarzalne i wyjątkowe.

Mam słabość do polskiego designu połowy XX wieku (mid century design), dlatego w wolnych chwilach buszuje po internetowych aukcjach, pchlich targach, a na widok mebli z PRLu szybciej bije mi serce :). Następnie moje vintagowe zdobycze staram się wkomponować w wystrój własnego wnętrza, tak aby nabrało ono fajnego, oryginalnego charakteru, a na pewno było w 100% moje.

Wszystko to wymaga dużych pokładów energii, stąd też zainteresowanie zdrowym, prostym jedzeniem. Wierzę, że spożywanie nieprzetworzonych produktów zaprocentuje w przyszłości. Czytam etykiety, analizuje składy kupowanego jedzenia oraz wyszukuje spożywcze nowinki, które nie zawierają całej tablicy Mendelejewa.

Simply Slow powstało z potrzeby odkrywania i realizowanie swoich pasji oraz jako motywacja, aby każdy dzień przeżyć w jak najwartościowszy sposób.

Blogowe marzenie?

Zgromadzić wokół bloga społeczność silnych, równych dziewczyn i kobiet, które nie odpuszczają, biorą życie w swoje ręce, niezależnie od tego, czy chcą je spędzić w pojedynkę, zakładając rodzinę, pracując w korporacji czy na własną rękę, żyjąc w dużym mieście czy w domku na wsi.

Dzięki za poświęcony czas!

Jeśli masz ochotę do mnie napisać, zadać pytanie, bądź po prostu pogadać napisz na: simplyslow.pl@gmail.com

Może razem uda nam się dojść do nowych, niestandardowych rozwiązań 🙂

Do usłyszenia!